Mis on Konmari meetod?

Selles postituses tutvustame, mis on Konmari meetod ja kuidas see muudab igapäevaelu.

Konmari meetod on lihtne ja efektiivne kodu ja töökoha korrastamise ning organiseerimise meetod, kuid kandub oma põhimõtetes üle kogu inimese elustiili. See meetod on ülemaailmselt palju tähelepanu pälvinud ja seda mitte ainult oma efektiivsuse pärast. Konmari meetod aitab inimestel olla rohkem hetkes, saavutada sisemist rahulolu ning tunda rõõmu ka lihtsatest asjadest ja tegevustest.

Konmari meetodi puhul on oluline korrastamisele pühenduda ning oma ellu tuleb jätta vaid need asjad, mis päriselt rõõmu pakuvad. Asjadel ei ole ainult praktiline väärtus, vaid ka emotsionaalne. Ja seda tõesti igas kategoorias, ka köögitarbed peavad rõõmu pakkuma. Paljud arvavad, et Konmari seostub minimalistliku elustiiliga, kus alles jäetavaid asju peaks olema võimalikult vähe. Tegelikult ei ole see üldse nii – Konmari puhul ei ole oluline alles jäetavate asjade hulk, vaid see, et IGA asi, mida alles jäetakse, pakuks rõõmu ning et sel oleks olemas emotsionaalne väärtus.

*Sarnased tooted pesu organiseerimiseks leiad meie e-poest: sahtli organiseerija 16 sektsiooniga ja sektsioonidega karp

Meetodi unikaalsus seisneb selles, et korrastamine võetakse ette kategooriate kaupa, mitte asukohapõhiselt (nt. tubade kaupa). Üks kategooria kogutakse kõik ühte kohta ja esemed sorteeritakse. Esemed, mis pakuvad rõõmu, jäävad alles ning esemed, mis ei paku rõõmu ja mida ei lähe vaja, saab kas annetada või ära visata. Kui esemed on sorteeritud, siis leitakse igale rõõmupakkuvale esemele oma kindel koht. See muudab kodu palju süsteemsemaks, organiseeritumaks ning enam ei teki kodus suuri segadusi.

Konmari kategooriad jagunevad:

  • riided
  • raamatud
  • paberid
  • komono (kõik muu)
  • sentimentaalsed asjad.
*Sarnased tooted köögi kuivainete korrastamiseks leiad meie e-poest: klaasist kuivainete purgid, klaasist maitseinepurgid, sildid maitseainetele ja kuivainetele.

Kust on Konmari meetod pärit?

Konmari tuleneb selle meetodi loojast, jaapanlanna Marie Kondo nimest. Marie pühendumus korrastamisele sai alguse juba lapsepõlvest, tema suurteks eeskujudeks olid tema vanaema ja ema. Marie lõi oma esimese organiseerimisele ja korrastamisele põhineva konsultatsiooni ettevõtte juba 2003. aastal olles siis vaid 19-aastane.

Marie on välja andnud mitmeid raamatuid ning teleseriaale. Tuntuimad neist on tema raamat “The Life-Changing Magic of Tidying Up”, mida on tõlgitud lausa 44 keelde ja tema teleseriaal “Tidying Up With Marie Kondo”, mis on olnud Netflixis väga populaarne.

Muuda oma elu ja võta ette Konmari korrastusteekond! Soovime Sind sellel teekonnal toetada, pakkudes ideaalselt sobivaid korrastustooteid, mille leiad meie e-poest. Meie e-poodi on äsja jõudnud ka Marie Kondo enda poolt korrastamisel kasutatud erinevas suuruses plastkorvid, mis sobivad väga paljude erinevate ruumide avatud ja suletud pindade ja esemete korrastamiseks.